Blog

 • Frequency of Changover or Cleaning of Hospital Curtains

  CHANGEOVER OR CLEANING FREQUENCY OF HOSPITAL CURTAINS   The life cycle of a good quality woven textile is approximately ten years, whereas a disposable polypropylene curtain has a life cycle of between 12 – 24 weeks. Regardless of the curtain type and its antimicrobal properties, the only t...
  Lexo më shumë
 • Flaka Standardet retardancy

    Fabrics përdorura në hapësira më të madhe publike (duke përfshirë spitale, shtëpi pleqsh, shkollat, kishat, auditore, teatro, dhe më shumë.) Është e nevojshme për të certifikohet si retardant flaka. Vende të ndryshme kanë standarde të ndryshme për retardancy flaka. UK: BS 5867-2: Testi Ndezshmëria për pëlhurat për cu ...
  Lexo më shumë
 • Llojet e ndryshme të flakës retardancy

  Spitali dhomë fjetjeje e vogël Perde duhet të jetë retardant flaka (aka retardant zjarr ose shkurtuar si FR). Ka lloje të ndryshme të retardancy flaka. Temparory retardancy flaka (TFR) është ruajtur nga trajtimi kimik postë të endura, ose nëpërmjet një retardant flaka prapa-shtresë ose zhytje pëlhurë ...
  Lexo më shumë
 • Spitali Linen Supply and Services Menaxhimi i Tregut

  Nxitur nga nevoja rritjes për objekte të sofistikuar dhe higjienike mjekësore dhe kujdesit shëndetësor, tregu global për furnizim liri spital dhe të menaxhimit të shërbimeve ka gjasa për të dëshmuar një rritje të guximshëm në vitet e ardhshme. Tregu, i cili qëndronte në 7.4 bn US $ në vitin 2015, është parashikuar të zgjerohet në ...
  Lexo më shumë

Regjistrohu për gazetën tonë

Për pyetje në lidhje me produktet tona apo çmimores, ju lutem të lënë email-it tuaj për ne dhe ne do të jemi në kontakt brenda 24 orëve.

Na ndiq

në mediat tona sociale
 • sns01
 • sns02
 • sns03
 • sns04
 • sns05
WhatsApp Online Chat !