Nurse Suits Printed Short Sleeves factory and suppliers | Longway

Сестрата костуми Печатени кратки ракави

Краток опис:


детали за производот

Тагови производ

Име на производ : Медицински униформа | Медицинска сестра униформа | костуми медицинска сестра

Член бр : HDT-16-06 / -07 / -08

Боја : бела / розова / светло сина / сина

Опис:

65% полиестер, 35% памук со hardwearing но мек финиш страна

Краток ракав и долг ракав стилови се достапни.

HXT-16-05 јуни 07

HXT-16-02 YX-16-01 февруари

HXT-16-03


 • Претходно:
 • Следно:

 • Претплатете се на нашиот билтен

  За информации во врска со нашите производи и ценовникот, Ве молиме да го напуштите вашиот e-mail на нас и ние ќе бидеме во контакт во рок од 24 часа.

  Следете нас

  на нашите социјални медиуми
  • sns01
  • sns02
  • sns03
  • sns04
  • sns05
  WhatsApp Онлајн Chat!