блог

 • Frequency of Changover or Cleaning of Hospital Curtains

  CHANGEOVER OR CLEANING FREQUENCY OF HOSPITAL CURTAINS   The life cycle of a good quality woven textile is approximately ten years, whereas a disposable polypropylene curtain has a life cycle of between 12 – 24 weeks. Regardless of the curtain type and its antimicrobal properties, the only t...
  Прочитај повеќе
 • Пламен retardancy стандарди

    Пациентот се користат во повеќето јавни места (вклучувајќи болници, старечки домови, училишта, цркви, сали, театри, и многу повеќе.) Се бара да бидат заверени како пламен retardant. Различни земји имаат различни стандарди за пламен retardancy. Велика Британија: BS 5867-2: Запаливост тест за Ткаенини за теко ...
  Прочитај повеќе
 • Различни видови на пламен retardancy

  Болница кабини Завеси се бара да биде пламен retardant (ака оган retardant или скратено како FR). Постојат различни видови на пламен retardancy. Temparory пламен retardancy (TFR) се одржува од страна на пост-ткаени хемиски третман, или преку пламен retardant назад-облога или потопување на ткаенината ...
  Прочитај повеќе
 • Болница Лен снабдување и управување со пазарот на услуги

  Водени од потребата за јакнење на софистицирани и хигиенски медицински и здравствени установи, на глобалниот пазар за услуги болница лен снабдување и управување со, најверојатно, ќе бидат сведоци на здрав раст во наредните години. На пазарот, кој застана во САД $ 7,4 милијарди во 2015 година, се предвидува да се прошири на ...
  Прочитај повеќе

Претплатете се на нашиот билтен

За информации во врска со нашите производи и ценовникот, Ве молиме да го напуштите вашиот e-mail на нас и ние ќе бидеме во контакт во рок од 24 часа.

Следете нас

на нашите социјални медиуми
 • sns01
 • sns02
 • sns03
 • sns04
 • sns05
WhatsApp Онлајн Chat!