Y20 Cotton Hospital Bed Linen Purple Yellow Stripes factory and suppliers | Longway

Y20 Памук болница постелнина Виолетова Жолта Страјпс

Краток опис:

Материјал: Памук

Пурпурна жолта ленти


детали за производот

Тагови производ

Име на производ : Болница постелнина / болница Компјутери Постави (Y20 пурпурна жолта лента)

Член бр : LW-BDL-ленти

Компјутери Постави Големина:

Duvet Корица: 230cm 160cm *

Стан бед лист: 270cm 170cm *

Перница Случај: 75cm * 45cm

(Coutoured опремени лист може да се направи во согласност со болница големина матрак.)

Боја : различни ленти

материјал :

Памук или поли-памук материјал мешавина уред. Детали како што следува:

Y20: Памук C40S × 110 × 90

Други карактеристики :

отпорност на хлор белење

thermostability

отпорност на пилинг

висока постојаност на боја


 • Претходно:
 • Следно:

 • Претплатете се на нашиот билтен

  За информации во врска со нашите производи и ценовникот, Ве молиме да го напуштите вашиот e-mail на нас и ние ќе бидеме во контакт во рок од 24 часа.

  Следете нас

  на нашите социјални медиуми
  • sns01
  • sns02
  • sns03
  • sns04
  • sns05
  WhatsApp Онлајн Chat!