Y12 Poly Cotton Hospital Bed Linen Green Stripes with Flower factory and suppliers | Longway

Y12 Поли Памук болница постелнина зелени ленти со цвет

Краток опис:

материјал:

Y12 T65C35 + 65% полиестер 35% памук

Y13 памук

Боја: светло зелена лента со цвеќиња


детали за производот

Тагови производ

Име на производ : Болница постелнина / болница постелнина во собата (различни ленти)

Член бр : LW-BDL-ленти

Компјутери Постави Големина:

Duvet Корица: 230cm 160cm *

Стан бед лист: 270cm 170cm *

Перница Случај: 75cm * 45cm

(Coutoured опремени лист може да се направи во согласност со болница големина матрак.)

Боја : различни ленти

материјал :

Памук или поли-памук материјал мешавина уред. Детали како што следува:

Y9: Памук C21S × 68 × 60 сива лента со цвет / сина лента со цвет

Y10: Поли Памук T65 / C35 32S × 130 × 70 сива лента со цвет

Y11: Памук C21S × 68 × 60 розова лента со цвет

Y12: Поли Памук T65 / C35 32S × 130 × 70 зелени шари со цвет

Y13: Памук C32S × 130 × 70 зелени шари со цвет

Други карактеристики :

отпорност на хлор белење

thermostability

отпорност на пилинг

висока постојаност на боја


 • Претходно:
 • Следно:

 • Претплатете се на нашиот билтен

  За информации во врска со нашите производи и ценовникот, Ве молиме да го напуштите вашиот e-mail на нас и ние ќе бидеме во контакт во рок од 24 часа.

  Следете нас

  на нашите социјални медиуми
  • sns01
  • sns02
  • sns03
  • sns04
  • sns05
  WhatsApp Онлајн Chat!