E21 Cotton Hospital Bed Linen for Paediatrics factory and suppliers | Longway

Постелнина E21 Памук болницата за педијатрија

Краток опис:

Материјал: Памук

Боја: сина со Кити


детали за производот

Тагови производ

Име на производ : Болница постелнина / болница Компјутери Постави (цртан филм дизајн)

Член бр : LW-BDL-педијатриски

Компјутери Постави Големина:

Duvet Корица: 230cm 160cm *

Стан бед лист: 270cm 170cm *

Перница Случај: 75cm * 45cm

(Coutoured опремени лист може да се направи во согласност со болница големина матрак.)

Боја : цртани дизајн

материјал :

Памук или поли-памук мешавина / CVC материјал достапен. Детали како што следува:

Y14: Памук C40S × 133 × 72 Среќна Фарм

E21: Памук C21S × 108 × 58 Blue писе

E21: PolyCotton T65 / C35 32S × 130 × 70 Пинк писе

Y2: Памук C21S × 68 × 60 Вини мечка

Y7: Памук C21S × 108 × 58 Пинк писе

Y18: Памук C32S × 130 × 70 Онанирачки сина мечка

Y18: Памук C32S × 130 × 70 Онанирачки жолта мечка

 

Други карактеристики :

отпорност на хлор белење

thermostability

отпорност на пилинг

висока постојаност на боја


 • Претходно:
 • Следно:

 • Претплатете се на нашиот билтен

  За информации во врска со нашите производи и ценовникот, Ве молиме да го напуштите вашиот e-mail на нас и ние ќе бидеме во контакт во рок од 24 часа.

  Следете нас

  на нашите социјални медиуми
  • sns01
  • sns02
  • sns03
  • sns04
  • sns05
  WhatsApp Онлајн Chat!