D4 Cotton Blue Color Hospital Bed Linen factory and suppliers | Longway

Постелнина D4 Памук сина боја болнички кревет

Краток опис:

Материјал: Памук

Боја: сина


детали за производот

Тагови производ

Име на производ : Болница постелнина / болница Компјутери Постави (светло сина)

Член бр : LW-BDL-светло сина

Компјутери Постави Големина:

Duvet Корица: 230cm 160cm *

Стан бед лист: 270cm 170cm *

Перница Случај: 75cm * 45cm

(Coutoured опремени лист може да се направи во согласност со болница големина матрак.)

Боја : светло сина

материјал :

Памук или поли-памук материјал мешавина уред. Детали како што следува:

D4: Памук C21S × 108 × 58

D6: памук C21S х 100 х 50

Е1: Памук C21S × 68 × 60

Y5: Памук C32S × 130 × 70

C-34 полиестер памук T65 / C35 23S × 104 × 61

 

Други карактеристики :

отпорност на хлор белење

thermostability

отпорност на пилинг

висока постојаност на боја

Ние може да печати болница логото и името излез на постелнина поставени во согласност со барањата на клиентите.


 • Претходно:
 • Следно:

 • Претплатете се на нашиот билтен

  За информации во врска со нашите производи и ценовникот, Ве молиме да го напуштите вашиот e-mail на нас и ние ќе бидеме во контакт во рок од 24 часа.

  Следете нас

  на нашите социјални медиуми
  • sns01
  • sns02
  • sns03
  • sns04
  • sns05
  WhatsApp Онлајн Chat!