за нас

LONGWAY TECHNOLOGIES CO., LTD.  е основана во 2008 година, Ние главно снабдување болница поврзани со производи. 

Longway медицински текстил вклучува три категории, имено, медицински униформи (лабораториски мантили, медицински струже, стари костуми, медицинска сестра џемпери, костуми пациентите итн), Болница постелнина (рамен лист, coutoured лист, перница случај, duvet покритие, итн) и flamme-retardant завеса ткаенини (за двете кабини завеса / завеса приватност или перде, итн) потребни додатоци се aslo avaiable.

медицински униформи , и за лекарите, медицинските сестри и пациентите, како и, се испорачуваат во различни стилски и удобен дизајни за двете лето и зима. Оваа категорија ги вклучува лабораториски мантили, панталони со прерамки, нега костуми, струже, медицинска сестра џемпери, капи медицинска сестра, и украси, како што се медицинска сестра часовници, украси за коса медицинска сестра, медицинска сестра чевли, итн Материјали за медицински униформи може да биде чист памук, полиестер и памук. Покрај традиционалните бела боја медицински униформи, ние исто така имаат и други чиста боја медицинска сестра униформи, како што се светло сина, светло зелена, розова, зелена, виолетова, итн Фабрис со насликани дизајни се исто така опции да се направи медицинска сестра униформи или струже.

Постелнина болнички кревет  ткаенина доаѓа во различни дизајни. Тоа може да биде чиста бои (изветвена бела, розова, светло зелена, светло сина, итн), со проверени дизајн, ленти, предиво обоена, или со картон знаци за педијатриски оддел. За чиста бои постелнина, ние исто така може да се наслика болница логоа или имиња болница за клиентите. Чист памук постелнина болница обезбедува удобно искуство за пациентите. Полиестер Памук / CVC ткаенини се исто така достапни.

LONGWAY завеса ткаенина  е инхерентно пламен-retardant. Ткаенини за завеси кабини завеса / приватноста е со својствени врвот решетката дел, чиста бои. Ткаенина за перде, или прозорецот завеса не се во врвот решетката, но, исто така, инхерентно пламен-retardant. Жакард и Врежана дизајни се достапни. Тестовите покажуваат дека ткаенина целосно во согласност со BS 5867-2: 2008 барања за изведба Тип C. Функцијата останува и по 50 циклуси на миење стандард (во согласност со BS EN ISO 10528: Автоматски машини (тип А) на 75 +/- 3 degC во ECE детергент со натриум перборат, роша сув). Исто така може да се сретне и NFPA 701 барања запаливост.


Претплатете се на нашиот билтен

За информации во врска со нашите производи и ценовникот, Ве молиме да го напуштите вашиот e-mail на нас и ние ќе бидеме во контакт во рок од 24 часа.

Следете нас

на нашите социјални медиуми
  • sns01
  • sns02
  • sns03
  • sns04
  • sns05
WhatsApp Онлајн Chat!